כנסים

כנסים

01.06.23 תחרות, ריכוזיות, דמוקרטיה

האם זה מקרי שיוקר המחייה שובר שיאים, הבנקים רושמים רווחי עתק, החברות הגדולות במשק רק מתחזקות וכל זה בדיוק כאשר הדמוקרטיה בנסיגה?

בשאלות של הקשר בין דיני התחרות והריכוזיות לדמוקרטיה – בין היתר  – יעסוק כנס ההשקה הבינלאומי של מכון לואיס ברנדייס לחברה כלכלה ודמוקרטיה במכללה למינהל.

הרצאת מפתח – פרופ' לואיג'י זינגאלס מבית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת שיקגו, מהכלכלנים המשפיעים ביותר בעולם כיום בתחום הכלכלה הפוליטית.

הרצאת מפתח שניה – פרופ' ענת אדמתי מאוניברסיטת סטנפורד, מהכלכלניות הבולטות בעולם ומי שכתבה בין היתר את רב-המכר "בגדי הבנקאים החדשים" אשר מותח ביקורת חריפה על הכוח הרב שצברו הבנקים בעולם.

הכנס יתקיים בשבוע שבו צפוי אישור תקציב המדינה וזו תהיה הזדמנות ראשונה לשמוע את הרגולטורים ומקבלי החלטות במשרדי האוצר והכלכלה שאחראים על המאבק ביוקר המחיה ועל התחרות  בישראל כדי להעריך מה צפוי במשק.

בחלקו השני יעסוק הכנס בהשפעות של השינויים החוקתיים המתרחשים כעת בישראל.

מושב אחד יכלול משפטנים וכלכלנים מהונגריה ופולין שאספו עבור מכון ברנדייס נתונים על ההשפעה הכלכלית של השינויים החוקתיים במדינות אלה ויאפשר לבחון את המתרחש בישראל על בסיס הלקחים המצטברים שם.

מושב שני ואחרון יאיר את השינויים הצפויים בישראל בעתיד הקרוב בתחומי החוסן הלאומי-בטחוני, האקדמיה והמחקר, המוסדות הדמוקרטיים, התקשורת ועוד.

יום ה׳, 01/06/2023, 08:00-17:30 במכללה למינהל, אלי ויזל 2, ראשון לציון

להרשמה

כנסים קודמים

27.03.23 כיצד תשפיע ההפיכה המשטרית על הכלכלה?

מה ניתן ללמוד מהאופן שבו השפיעה ההפיכה המשטרית בהונגריה ובפולין על כלכלת שתי המדינות לגבי ישראל?
צוות כלכלנים ומשפטנים מהונגריה ופולין שיגיעו לישראל (יחד עם חוקרים מהארץ) יציג וינתח את המגמות בכנס בינלאומי של מכון ברנדייס. נאיר גם את השפעת החקיקה על הביטחון הלאומי, יחסי העבודה והמחקר המדעי.  

יום ב׳, 27/03/2023, 10:00-14:00 במכללה למינהל, אלי ויזל 2, ראשון לציון

להרשמה