צוות

צוות

ד"ר עידו באום

מנהל אקדמי

ד"ר עידו באום עומד בראש מכון ברנדייס. הוא מרצה בכיר בפקולטה למשפטים ע"ש חיים שטריקס במכללה למינהל וחבר סגל הפקולטה מאז שנת 2008. בפקולטה כיהן בשלל תפקידים ובהם סגן הדיקן (2015-2019). תחומי התמחותו: במשפט וכלכלה, תאגידים, שוק ההון ודיני ניירות ערך, סדר דין אזרחי, ורגולציה. ד"ר באום סיים את לימודי הדוקטורט בהצטיינות יתרה בתוכנית בינלאומית בתחום הניתוח הכלכלי של המשפט במכון למשפט וכלכלה של אוניברסיטת המבורג, גרמניה. נסיונו האקדמי והמעשי של ד"ר באום משתרע על פני מגוון תחומים ומדינות. בין היתר שימש בעבר כעוזרו של היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין, דובר משאד המשפטים, עורך דין במוסד לאיתור חשבונות בנק רומים מתקופת השואה בשווייץ ועוד. הוא שימש כמרצה אורח בתוכנית למשפט טרנסלאומי של אוניברסיטת ג'ורג'טאון, בית הספר לכלכלה של ורשה, בית הספר למשפט טרנסלאומי בהונג קונג, תוכנית מאסטר למשפט וכלכלה של אוניברסיטת המבורג. לד"ר באום נסיון של יותר שלושים שנה בתקשורת ועיתונות. מאז שנת 2008 הוא הפרשן הקבוע של העיתון הכלכלי דה מרקר.

ד״ר אפרת דרסלר

חוקרת בכירה

ד"ר אפרת דרסלר היא כלכלנית, חוקרת בכירה במכון ברנדייס. תחומי המחקר שלה הם ממשל תאגידי, מימון תאגידי, בעלי מניות מוסדיים, התנהגות הצבעה, חשבונאות ומימון התנהגותיים והתנהלות פיננסית של חרדים. בנוסף, ד"ר דרסלר היא מומחית בניהול סיכונים פיננסיים (הסמכה של הארגון הבינלאומי למומחי סיכונים – GARP) ומלמדת קורסים במימון החל משנת 2012 באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב. מאמרים של ד"ר דרסלר התפרסמו בכתבי עת אקדמיים יוקרתיים כגון Journal of Corporate Finance ו- Journal of Business Ethics. ד"ר דרסלר משמשת גם כחוקרת במכון הישראלי לדמוקרטיה בתכנית החברה החרדית. ד"ר דרסלר היא בעלת תואר ראשון ושני בכלכלה ומנהל עסקים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית. היא קיבלה את הדוקטורט מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית ואת הפוסט-דוקטורט בבית הספר למנהל עסקים וורטון באוניברסיטת פנסילבניה. במהלך הדוקטורט אפרת זכתה בפרסים ומלגות כגון: מלגת הות"ת לדוקטורנטים מצטיינים, מלגת דניאל קולט והנרי-לוק אבולקר, ועוד.

עו״ד ענת שורק

עמיתת מחקר בכירה

עו"ד ענת שורק, הצטרפה למכון ברנדייס לאחר ששימשה כעוזרת משפטית בכירה לכב' נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, במשך שלוש שנים. לפני כן ענת עבדה כמתמחה וכעורכת דין במחלקת קניין רוחני וליטיגציה במשרד ש. הורוביץ במשך חמש שנים. ענת בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) ותואר שני מחקרי (בהצטיינות יתרה) במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. עבודת התזה שלה, בהנחיית פרופ' יעקב נוסים, עסקה במימון ציבורי לחדשנות. ענת כתבה ביחד עם פרופ' יעקב נוסים מאמר בנושא תמריצי מס לחדשנות שפורסם בכתב העת Virginia Law Review והופיעה בכנסים בינלאומיים בתחום המשפט והכלכלה במסגרתם הציגה את המחקר. במהלך לימודיה זכתה ענת במלגות ובפרסים, בהם פרס ראשון בתחרות ארצית מטעם רשות הפטנטים לכתיבת מאמר מצטיין בתחום הפטנטים ודיני ההגבלים העסקיים; פרס ראשון בתחרות פרופ' אדלמן לכתיבת מאמר מצטיין בתחום הפטנטים באוניברסיטת בר אילן; מלגת השתתפות בסדנה בינלאומית לסטודנטים מצטיינים לכלכלה ולמשפטים מטעם מכון רונלד קוז, ועוד.

עו״ד עירא הרדי

עמית מחקר בכיר

עו"ד עירא הרדי הוא חוקר בכיר במכון ברנדייס. המחקר של עירא משלב בין המשפט החוקתי והמינהלי לבין קונספטים השאובים מכלכלה פוליטית, מינהל ציבורי ותקשורת.

לצד פעילותו במכון עירא עוסק מזה כ-7 שנים כעורך דין ליטיגציה מסחרית ומינהלית במשרד ש. הורוביץ, ומתמחה בתחומי המשפט המינהלי, רגולציה כלכלית, תחרות, אנרגיה והשכלה גבוהה.

עירא בעל תואר ראשון (בהצטיינות) במשפטים ותואר שני במינהל עסקים (MBA), שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

במהלך לימודי המשפטים עירא נכלל ברשימת מצטייני דיקן ולקח חלק בחילופי סטודנטים באוניברסיטת UCLA.

גב' ליאור אלונה גולדמן

מנהלת אדמיניסטרטיבית

ליאור אלונה גולדמן-שמילוביץ' היא סטודנטית לתואר שני מחקרי במשפטים במרכז צבי מיתר ללימודים מתקדמים באוניברסיטת תל אביב. היא בוגרת תואר ראשון מהפקולטה למשפטים ע"ש שטריקס במכללה למינהל בהצטיינות. ליאור זכתה בכמה מלגות הצטיינות במהלך לימודיה, כולל מי=לגת זבולון המר של המועצה להשכלה גבוהה ללימודי התואר השני. ליאור היא עורכת אקדמית עתירת נסיון ושימשה בין היתר כעורכת המשנה של כתב העת "המשפט". היא משמשת עוזרת הוראה במכללה למינהל ובאוניברסיטת תל אביב. מאמרים שכתבה ליאור פרי עבודת מחקר עצמאית וכן פרי שיתוף פעולה עם ד"ר עידו באום התקבלו לפרסום בכתבי עת אקדמיים. תחום העניין המחקרי של ליאור הוא תאוריות של משפט ציבורי, בדגש על חופש הביטוי.