מייסדים

ברק גונן

יו"ר עמותת צדק פיננסי

מר ברק גונן הוא איש חינוך, מרצה ומחבר ספרי לימוד סייבר. ברק הוא יו”ר משותף של עמותת צדק פיננסי, שבמסגרת פעילותה היא שותפה להקמת מכון ברנדייס. ברק מוטרד מהשפעת הריכוזיות הפיננסית הן על יוקר המחיה והן על הדמוקרטיה. לכן במסגרת עמותת צדק פיננסי, ברק הוביל את תחום הבנקאות, היה שותף בחקיקת הרפורמה להגברת התחרות בשוק הבנקאות ופעל להקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית לכשלי האשראי ללווים גדולים.

ד"ר הראל פרימק

יו"ר עמותת צדק פיננסי

ד”ר הראל פרימק הוא יועץ טכנולוגי ופעיל חברתי וכן יו”ר משותף של עמותת צדק פיננסי. הראל פיתח במשך יותר מעשור התמחות בהבנת המערכת הפיננסית והשפעתה על החברה והמשק בישראל ובקשרי הון-שלטון-עיתון. נושאים אלה מעסיקים אותו והוא פעיל לקידום ולשיפור המשק בהיבטים אלה מזה כ-15 שנה. ד”ר פרימק הוא מייסד-שותף ויו”ר משותף של עמותת צדק פיננסי, שבמסגרת פעילותה היא שותפה להקמת מכון ברנדייס.

גיא רולניק

מייסד TheMarker

גיא רולניק הוא מייסד העיתון TheMarker ועורכו הראשי (עד שנת 2013). הוא משמש גם פרופסור קליני בבית הספר למנהל עסקים Booth, באוניברסיטת שיקגו. רולניק הוא עיתונאי כלכלי עטור פרסים שפרסם אלפי טורים וכתבות על הכלכלה הישראלית והגלובלית. פעילותו העיתונאית והאקדמית מתמקדת בביקורת על מוקדי כוח כלכליים, פוליטיים ושלטוניים, ובמלחמה בשחיתות לסוגיה. בהובלת רולניק, היה TheMarker הקול המרכזי במאבק הציבורי לפירוק מוקדי כוח ריכוזיים במשק הישראלי ולחיזוק התחרות בסקטור הפיננסי. הוא עוסק רבות גם בחיזוק מעמד העיתונות ובריסון כוחן של ענקיות האינטרנט.